TOYactiv

Kolorowy kącik

Następne ciekawe miejsce zabawy, jakie można spotkać w wielu przedszkolach, to tak zwane kolorowe kąciki. Zwykle jest ich kilka. Składają się ze stolika, przy którym znalazły się krzesła.

Meble są rzecz jasna przystosowane wielkością do potrzeb i gabarytów dzieci. Poza nimi w kąciku znajdują się także elementy dekoracyjne w postaci specjalnych tapet i wykładzin. To doskonała przestrzeń, aby oddawać się zabawie, ale również wszelkiego rodzaju aktywnościom plastycznym, które dla dzieci są szalenie ważne.

Bardzo podobne lub takie same rozwiązania można zresztą znaleźć nie tylko w placówkach przedszkolnych. Są również normą w niektórych aptekach czy restauracjach. Generalnie wszędzie tam, gdzie dziecko może się nudzić i warto mu zapewnić nieco rozrywki dla zabicia czasu.

W przypadku sali przedszkolnej kąciki z meblami i dekoracją mogą stanowić podstawowy element wyposażenia, bo tylko od dzieci i ich opiekunów zależy, co będą tam robić. Inwestycja w takie kolorowe kąciki wydaje się być rozsądną opcją. Charakter kącika, towarzyszące mu motywy wizualne i gabaryty są kwestią do indywidualnego ustalenia.

W zależności od potrzeb przedszkole może zamówić ich kilka lub kilkanaście. Również w szkołach podstawowych mogą one znaleźć swoje miejsce, chociażby jako część wyposażenia świetlic. Młodsze dzieci, które nie są jeszcze odzwyczajone od przedszkolnych nawyków, z pewnością poczują się świetnie mając do dyspozycji taką strefę zabawy i artystycznego wyrazu.

Są też rodzice, którzy mogą taki kącik zaaranżować w dziecięcym pokoju.