TOYactiv

Bezpieczne place zabaw

Praktycznie każde przedszkole dysponuje własnym placem zabaw, na którym można oddawać się pełnej radości zabawie. Zwykle takie miejsca są przeznaczone do wyłącznego użytku dzieci uczęszczających do danej placówki. Wstęp na teren placu może być ściśle limitowany choćby po to, aby nie znalazły się tam osoby niepożądane.

Jednak zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa można rozpatrywać na kilku poziomach. Oprócz ludzi o potencjalnie złych zamiarach może im również zagrażać źle dobrane wyposażenie samego placu. Na dobrym placu zabaw znajdziemy takie wspaniałe rzeczy jak huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice czy małpi gaj.

To fantastyczne miejsca, aby oddawać się radosnej zabawie, ale doskonale wiemy, że czasami dochodzi do przykrych wypadków. Ich przyczyny są rozmaite, lecz najczęściej powodem są źle wykonane elementy do zabawy lub źle zamontowane części. Dlatego właśnie należy sięgać po sprawdzonych dostawców, którzy nie tylko oferują wysokiej jakości sprzęt dla dzieci, ale są też w stanie go odpowiednio zamontować.

Dyrekcja przedszkola musi zadbać, aby wszystkie zabawki stacjonarne, z których dzieciaki mogą korzystać na świeżym powietrzu, przechodziły regularne kontrole stanu technicznego. To naturalne, że pewne rzeczy z czasem tracą swoje pierwotne właściwości. Niektóre materiały ulegają osłabieniu, metal może poddawać się korozji.

Jeśli dojdzie do zaniedbań, konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą być dramatyczne. Stąd plac zabaw w złym stanie powinien być poddany kapitalnemu remontowi.