TOYactiv

Cenny kontakt z rówieśnikami

Dzieciaki lubią przebywać w swoim towarzystwie przede wszystkim dlatego, że mogą się ze sobą bawić, spędzać czas na wszelkiego rodzaju ulubionych rozrywkach i dzielić swoim spojrzeniem na świat. Grupa ma to do siebie, że stymuluje wiele obszarów naszej osobowości, czyni nas bardziej otwartymi i energicznymi.

Jest to bardzo ważne, dlatego właśnie posyłając dzieci do przedszkola rodzice powinni wyzbyć się jakichkolwiek obaw. Skutki nieposyłania tam maluchów są zdecydowanie gorsze, o czym niestety ma okazję przekonać się część młodych ludzi.

Będąc w przedszkolu dzieci mają kontakt z pierwszą sformalizowaną wiedzą w swoim życiu. Część zajęć ma wyraźnie edukacyjny profil, aczkolwiek siłą rzeczy postać tej edukacji jest dość specyficzna.

Nie stanowi ona radykalnego przeskoku ze świata zabawy do świata nauki. Wszystko jest wypośrodkowane, chociażby poprzez zastosowanie zabawek edukacyjnych, które mają bardzo duże znaczenie na tak wczesnym etapie poznawania świata.

Mądra zabawa może być wartościowym procesem. Bardzo dobrze będzie, jeśli również rodzice zdecydują się pokazywać swoim pociechom wiedzę o świecie poprzez odpowiednio dobrane zabawki.

Możliwości w tym zakresie są dziś ogromne, ponieważ w sklepach czekają tysiące propozycji adresowanych do szkrabów w różnym wieku. Wiele z nich pozwala zgłębiać nieznane dotąd tajniki wiedzy, która roztacza przed nimi zupełnie nowe perspektywy.

To istotne, bo tym sposobem da się stymulować dziecko, by podążało w kierunku własnych pasji. Jeśli w przedszkolu robi to wespół z rówieśnikami, to tym lepiej.