TOYactiv

Upominki dla maluchów

Zakończenie semestru lub roku, święta Bożego Narodzenia czy rocznica urodzin patrona przedszkola – jest bardzo wiele okazji, aby urządzać w placówce świętowanie i imprezę. Dla dzieci to doskonała szansa, aby dostać jakiś upominek. Praktycznie każde przedszkole takowymi dysponuje. Można je zamówić w którejś z hurtowni lub sklepów oferujących akcesoria i produkty dla dzieci. Czasami takimi upominkami są również słodycze lub drobne zabawki – maskotki, figurki czy puzzle.

Pomysłów jak zawsze może być wiele. W ramach organizowania przedszkolnej imprezy o upominki musi zadbać grono pedagogiczne, ale w praktyce finansowaniem takich pomysłów zajmują się rodzice. Od tego jest przecież rada rodziców, która dysponuje własnym funduszem. Składki semestralne są przeznaczane nie tylko na zakup upominków, ale również wszelkiego rodzaju zabawek czy pomocy dydaktycznych. Co do samych upominków, zazwyczaj szkoły nie dążą do tego, aby wydawać na nie zbyt dużych sum, co jest zrozumiałe.

Znacznie łatwiej jest wówczas, gdy udaje się pozyskać sponsorów, którzy pokrywają koszt zakupu prezentów dla dzieci. Takie działania są mile widziane, a dyrekcje placówek coraz częściej zabiegają o wsparcie ze strony lokalnych przedsiębiorców. Dla nich to dodatkowa reklama i łatwy sposób na poprawę wizerunku, a dla przedszkola szansa na to, aby pokazać się dzieciom i rodzicom z jak najlepszej strony. Wszyscy są zatem zadowoleni. Jest jeszcze jeden sposób – upominki mogą być wykonane w ramach zajęć przez samych wychowanków.

Grupy mogą się nimi wzajemnie obdarować.