TOYactiv

Medale i puchary

Normalną praktyką w przypadku placówek przedszkolnych jest regularne organizowanie zawodów sportowych i różnego rodzaju imprez, w czasie których dzieci ze sobą rywalizują, ale przede wszystkim doskonale się bawią. Zabawę trzeba tu postawić na pierwszym miejscu, jednak nie da się ukryć, że rywalizacja jest czymś, z czym każdy człowiek będzie miał do czynienia. Zaczyna się ona już w dzieciństwie, znajdując swój przejaw choćby w wyścigu o to, kto będzie miał lepsze oceny w szkole.

W przedszkolu pewne jej elementy także można znaleźć. Mali sportowcy z przedszkoli zazwyczaj nie konkurują ze sobą zbyt ostro, a opiekunowie dbają o to, aby każda z rozgrywanych dyscyplin nie miała wyraźnych zwycięzców, a szczególnie przegranych. Choć młodych ludzi warto oswajać z poczuciem porażki, to należy robić to delikatnie.

Z tego tytułu wszyscy uczestnicy zawodów w przedszkolach z reguły otrzymują te same upominki czy nagrody. Należą do nich pamiątkowe medale oraz puchary, które w zależności od potrzeb można spersonalizować. Hurtownie i sklepy zajmujące się dostarczaniem szeroko rozumianego wyposażenia dla placówek oświatowych mają w swojej ofercie tego rodzaju przedmioty.

Zresztą zamawiają je nie tylko przedszkola, ale również podstawówki czy gimnazja. Można sięgnąć po uniwersalne nagrody, które może otrzymać każdy, a czasami znajdują się tam dodatkowe dedykacje i informacje na przykład o terminie, w którym zawody się odbyły. Opcji jest wiele.

Z pewnością warto, aby w przedszkolu takie suweniry się znalazły.